Przedszkole Miejskie nr 93 Na Górce w Łodzi.

::.. Przedszkole Miejskie Nr 93 Na Górce
 Przedszkole Miejskie Nr 93 Na Górce
ul. Wichrowa 1a
tel. 42 67 93 673

Przedszkole Miejskie nr 93 w Łodzi znajduje się na malowniczym osiedlu Stoki przy ul. Wichrowej 1A w dzielnicy Widzew. Nazwa osiedla "Stoki" wiąże się ze specyficznymi warunkami terenowymi, stanowią bowiem najwyższy obszar na Wzniesieniach Łódzkich ok. 250m n.p.m. na tzw. Górce Stokowskiej okolice ul. Giewont, która sąsiaduje z naszym przedszkolem.

Nasza placówka jest małym kameralnym przedszkolem, które dzięki otoczeniu osiedla Stoki daje poczucie rodzinnej atmosfery i zapewnia dzieciom możliwość przebywania blisko przyrody. Znajdujący się w naszym sąsiedztwie Park im. gen. M. Zaruskiego, daje bezpieczną barierę przed hałasem miasta i jego zanieczyszczeniami.

W Naszym Przedszkolu staramy się promować ekologiczny styl życia. Dzieci w pełni korzystają z dobrodziejstw olbrzymiego ogrodu o powierzchni 5300 metrów kwadratowych, który otacza przedszkole. Jemy owoce z naszego ogrodu, a przedszkolaki w ramach zajęć sadzą własne rośliny i uczą się nimi opiekować.

opiekować. Powyższe warunki sprawiają, że naszym priorytetem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych u dzieci.

<< Przedszkole Miejskie nr 97 w Łodzi DZIECIĘCY SAD   Przedszkole Miejskie nr 90 >>

Łódzkie Przedszkole Miejskie nr 93 Na Górce.